Вітаємо на сайті

5 ШКОЛИ

міста Переяслава

Про школу

«І раю кращого немає у всім світі, як тії Андруші».. так писав Т.Г Шевченко про старі Андруші. Та у 1968 році у зв’язку з будівництвом Канівської ГЕС всі побережні села Лівобережжя та Правобережжя, а саме Підсінне, В’юнище, Монастирок, Зарубенці, Старі Андруші, Трахтомирів були переселені до Нових Андрушів. І тут була побудована школа, яка 1 вересня 1968 року відкрила двері для своїх перших учнів.

Сьогодні це Переяслав-Хмельницька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5.

З дня відкриття в школі працювали директорами:

  1. Засільський Петро Васильович (1968-1971)
  2. Засільський Володимир Петрович (1971-1977)
  3. Галина Дмитрівна (1977-1981)
  4. Олена Борисівна (1981-1992)
  5. Микола Маркович (1992-1999)
  6. Володимир Іванович (1999-2002)
  7. Геннадій Григорович (2002-2009)
  8. Тетяна Григорівна (2009-2010)

В школі навчається близько 400 учнів, навчально-виховний процес забезпечують 33 педагоги.У вересні 2010 року естафету директорів прийняла Касьян Тетяна Володимирівна, творець цікавого насиченого життя у школі, професійний організатор свого колективу, сучасний педагог.

Пріоритетні напрямки роботи школи – художньо-естетичний, історико-філологічний, інформаційно-технологічний.

Учасники вокально-хореографічної студії «Імпульс» є бажаними гостями не тільки на шкільній сцені, а й на всіх міських святах. У колективі займаються діти з першого по одинадцятий клас. Репертуар дуже різноманітний: українські пісні та танці, оригінальний жанр та класичні композиції розраховані як на сольне виконання так і на значну кількість виконавців. Хрещений батько студії – Сергій Петрович Мірончук, директор ПП «СКД».

Літературну студію «Дитинець-5» відвідують школярі, які люблять роботу над живим словом. Група юних кореспондентів є постійними дописувачами газети «Шкільна висота».

На шпальтах газети висвітлюються події зі шкільного життя, поради батькам та вчителям, репрезентується життя сучасної активної молоді, у свідомості якої творчість посідає чільне місце. Очолюють цю ділянку роботи вчителі Чайка Н.О та Литвиненко С.В, шеф-редактор газети «Шкільна висота» директор школи Касьян Тетяна Володимирівна.

Традиційно 14 жовтня, на свято Покрови, відбувається посвята в козачата, але це не проста формальність.

Обов’язковою умовою є дослідження традицій українських бойових мистецтв та опанування основ техніки та структури українського рукопаш-гопака. Адже бойові мистецтва, це не лише навички фізичного захисту, а й потужний каталізатор для гартування характеру, вироблення високих ідейно-духовних засад. Гурток «Самооборона» відвідують не тільки хлопці, а й дівчата. Бойовим мистецтвам навчає сенсей Женя.

Різні види вишивки: початкові (стеблові, петельні, тамбурні), хрестикові, гладдьові, наскрізні, рушникові шви, вишивку та плетіння бісером, набивання килимковою голкою, дівчатка опановують під чітким керівництвом Козоріз Л.В., як на уроках так і в позаурочний час. Велика увага приділяється самоврядування учнів. Очолює цю роботу учень Томчук Юрій, який обраний депутатом ІІ скликання дитячого самоврядування дітей Київщини.

Розпочато роботу над міжнародним проектом «Волонтерський рух», керівник Луценко О. А.

 

Головна » Сторінки » Про школу
 
Наступний запис
 
Наші вчителі →